23 lipca, 2024

Blog ogrodowy

Poradnik ogrodniczy od Strzypka

Co stosować na odparzenia u niemowlaka?

Odparzenia pieluszkowe to zmora każdej mamy, która dba o komfort i zdrowie swojego dziecka. Piekące, czerwone plamy, będące oznaką rozwijającego się stanu zapalnego, mogą pojawić się błyskawicznie na skórze maluszka. Spowodowane jest to drażniącymi właściwościami nieczystości znajdujących się w pieluszce, ciepłem i wilgocią gromadzącą się przy miejscach intymnych oraz samym tarciem pieluszki wywołanym każdym ruchem maleństwa. Dlatego tak ważne jest, by przy każdym przewijaniu maluszka, zapewnić mu odpowiednią pielęgnację.

Krem pod pieluszkę – skuteczny sposób na odparzenia

Dobrej jakości krem to podstawa! Pozwoli on zabezpieczyć skórę niemowlaka przed drażniącymi czynnikami zewnętrznymi i ustrzec maluszka przed bolesnym stanem zapalnym. Należy zwrócić szczególną uwagę na składniki zawarte w kremie. Tylko naturalny skład będzie stanowił gwarancję bezpieczeństwa dla delikatnej i podatnej na podrażnienia skóry dziecka. Przykładem kremu na odparzenia, który idealnie chroni wrażliwą okolicę pod pieluszką jest Krem pod pieluszkę

Jaki skład kremu na odparzenia jest odpowiedni?

Przede wszystkim dobry krem na odparzenia powinien zawierać składniki, które posiadają właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne, a ich bazę stanowią naturalne oleje, dbające o odpowiednie natłuszczenie i nawilżenie wrażliwej skóry dziecka. Zastosowanie kremu o takim składzie będzie nie tylko redukować skutki odparzenia w postaci czerwonej, piekącej wysypki, ale również leczyć stan zapalny. Wśród składników, których warto szukać w składzie kremu pod pieluszkę, można wymienić tlenek cynku, który wykazuje cechy antyseptyczne, przyśpiesza proces regeneracji, działa ściągająco, a także zabezpiecza skórę przed ponownym podrażnieniem. Odpowiednio dobrane oleje będą stanowiły nie tylko dobrą bazę dla kremu, zapewniając jego komfortową aplikację, ale również zadbają o skórę maluszka i przyśpieszą jej regenerację.